Python įvadas per 2 pamokas

6 lapkričio, 2011 § Parašykite komentarą

Praitą penktadienį pravedžiau seminariuką Maironio gimnazijoje apie Python. Buvo surinkti 11-tokai/12-tokai. Vienas moksleivis savarankiškai jau domėjosi ir buvo sukūręs “Break It Out“ žaidimą – sakyčiau visai liux!
Seminaro metu “pagimdžiau“ 2 programėles – manau, ypač verta dėmesio – mini žaidimukas.
Sakyčiau, labai sklandžiai priėmė “Python“ stilių, patiko, kad paprasčiau negu Paskalis, bet daugiausia vargo būna su logika (pvz, kodėl piešiant vaivorykštę, juostos “išsibarsto“ belekaip :)). 

Pradžiai labai tinka ejimas tiesiai ir pasisukimas, iš kurių susidaro kvadrato paišymas. Tuomet natūraliai galima paaiškinti kartojimą/ciklą.. Kartojimą galima truputį papildyti – kiekviename kampe nupieškime po apskritimą
O kad ciklo kintamasis būtų labiau “įdarbintas“ – iš kvadrato perdaryt į spiralės paišymą.

Kad neatrodytų per daug nuobodu – galima įvesti spalvas – spalvų sąrašą.  Jei spalvų yra tiek pat, kiek spiralės “sienų“, tai galima jas paimti pagal indeksą/numeraciją. O jei sienų daugiau – spalvą parinksime atsitiktinai (random).

Nupiešus spiralę – buvo pasiūlymas nupiešti vaivorykštę… Tam užteka išvardintų principų, tik dar pravertė “pieštuko“ atitraukimas (kad nepieštų) “up()“ ir vėl nuleidimas “down()“. Per 15min apie pusei dalyvių pavyko. Galite pabandyti ir jūs (žr spiralės failo pabaigą) ;).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Python įvadas per 2 pamokas at Programavimo mokymas(is).

meta

%d bloggers like this: